– Průběh dovolené –

Klienti si zajištují pouze letenky na Kubu a zpět a příslušné náležitosti nutné ke vstupu do země, jako jsou víza a cestovní pojištění. O zbytek se postará náš tým s několikaletou praxí v turistickém ruchu na Kubě.

Naše práce začíná už v den vašeho příletu, kdy vás někdo z našeho týmu vyzvedne na letišti a odveze na místo ubytování. Pokud již nebudu mít tento den obsazen klientem, který se přihlásil před vámi, tak přijedu osobně a tudíž budete mít asistenci v češtině. Jestliže nebudu moci přijet osobně, samozřejmě za sebe pošlu člena našeho týmu, který sice česky nemluví, ale počká s cedulkou s vaším jménem na letišti a odveze vás na místo ubytování. V každém případě budete seznámeni se všemi detaily a na vše řádně připraveni již před příletem na Kubu. Rovněž tady u nás na Kubě bude vše dopředu připraveno dle konkrétního programu či domluvy s klientem.

Většinou dělám s klienty pouze vyzvednutí na letišti a prohlídku Havany (tedy v češtině, protože tímto jazykem mluvím z našeho týmu pouze já. Manželka se sice česky učí, ale její znalost je zatím slabší). To však záleží, jak již jsem zmiňoval, na konkrétním datu vzhledem momentální obsazenosti. Každopádně jsem stále na telefonu připraven vypomoci (můžete mi na Kubě během zájezdu zavolat od dotyčného průvodce anebo z místa ubytování), případně vám mohu půjčit telefon s přednabitým kreditem a vy zaplatíte pouze tolik, kolik provoláte (viz místní tarify).


Dále se postupuje dle předem domluveného programu zájezdu, který jste si u nás objednali ještě před příletem na Kubu a to následovně – viz rozsah služeb.


Z destinace do destinace vás převáží taxi (pohonné hmoty v ceně) s řidičem, který trasu dobře zná a zastavuje dle stanoveného itineráře a to v závislosti na momentální dostupnosti (počasí, otvírací doby apod.). Zavazadla máte ve vozidle a na zastávkách po trase vám je řidič hlídá, abyste se o nic nemuseli starat či obávat.


V cílové destinaci se ubytujete a necháte si všechna zavazadla na svém pokoji, kde je budete mít po celou dobu uložené v bezpečí až do odjezdu do další destinace. Z každého místa ubytování se pak dělají výlety po okolí dle programu a to tak, že na hodinu, kterou si sami určíte, se vyjede či vyjde na daný výlet. S sebou si vezmete pouze to, co uznáte za vhodné (např. foťák, peněženku). Po výletu se opět vrátíte do místa ubytování.


V každé lokalitě vás na absolvování výletu přebírá místní anglicky či španělsky mluvící průvodce, který vás provede těmi nejzajímavějšími místy a postará se o vaši bezpečnost (opět možnost mě zavolat a domluvit podrobnosti). Rovněž organizované tour jako třeba výlet na Cayo Levisa (máte-li ho zahrnutý ve vybraném programu) je již předem rezervován a někdo z našeho týmu vás dovede na místo odjezdu, kde vás převezme příslušný průvodce (konkrétní časy se pak domlouvají na místě anebo jsou již uvedeny v programu).


Sečteno a podtrženo vše je připraveno a zorganizováno tak, abyste se na místě nemuseli o nic zbytečně starat či někde bloudit anebo se snad dokonce strachovat o svoji bezpečnost a mohli si tak naplno užít nejzajímavější místa daného regionu.